Wzory

Nagrobki granitowe wykonujemy zarówno wg własnych wzorów, jak i tych dostarczanych przez Klientów.

Proponujemy szeroki wybór pomników, od wzorów tradycyjnych do nowoczesnych. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie. Gwarantujemy fachowe doradztwo na etapie projektowania i wykonania usługi, nie tylko jeżeli chodzi o wzory samych nagrobków, ale również dobór odpowiedniego liternictwa i zagospodarowania terenu wokół .

Realizujemy nagrobki pojedyncze, podwójne – wg wymiarów wymaganych na konkretnym cmentarzu, dziecięce i urnowe.

Zapraszamy do odwiedzin naszego zakładu, gdzie na wystawie znajdą Państwo ok. 80 wzorów  wykonanych z różnego rodzaju granitów.

W ofercie posiadamy nagrobki wykonane w naszym zakładzie, w różnych cenach, już od 4000 zł.

Ponadto możemy wykonać nagrobki wg dostarczonych przez klienta wzorów, czy to z projektu indywidualnego, oferty internetowej, lub też wzoru upatrzonego na cmentarzu. Oczywiście nie będzie to  identyczne odwzorowanie, tylko  adaptacja adekwatna do Państwa potrzeb.

Pomniki wytwarzane w naszej firmie, nie są robione w seriach po kilka,  czy kilkanaście sztuk.

Wszystkie nagrobki to projekty indywidualne różniące się znacznie od wszystkich spotykanych na wystawach w zakładach kamieniarskich.

 

We wszystkich zdjęciach wykonanych w naturalnym środowisku, widać piękno kamienia. Widać odbicia ustawionych kwiatów, wazonów, drzew i gałęzi, tak jakby wypolerowany granit żył własnym życiem. W pochmurne dni jest ciemny i ponury, w słoneczne, lśni pięknym blaskiem i jest jak lustro, w którym odbija się całe otoczenie.

PROMOCJE

W przypadku szukania promocji, prosimy o bezpośredni kontakt z naszą firmą. W promocjach znajdują się nagrobki pełnowartościowe, które sprzedajemy w przypadku zmiany wystawy, dużego stanu magazynowego płyt z różnych granitów, wreszcie możliwości wykorzystania zapasów nagromadzonych przez długie lata działalności naszej firmy.

Pomnik z indyjskiego czarnego granitu Absolut Black – płyta leżąca i ścianka wykończona fazą płaską.

IMG_6193

Bardzo ciekawy granit Juparana Red z czerwonymi i fioletowymi przebarwieniami. Kraj pochodzenia Ukraina. Stylizowany krzyż w kształcie żagla. Ścianki na napisy z czarnego Szweda. Płyta leżąca podniesiona na czarnym futerku z granitu szwedzkiego.

IMG_6205

Pomnik ze szwedzkiego gnejsa Hallandia. Pięknie użylony granit ukazujący obraz zastygającej magmy.

IMG_6212

Przykład bardzo prostego pomnika z fińskiego granitu Lieto Red (lub Omega). Granity te charakteryzują się ciekawym użyleniem i kolorystyką od bledszych do ciemnobrązowych.

IMG_6215

Pomnik z ukraińskiego granitu Kapuscinski o intensywnej czerwonej barwie z białymi i czarnymi wtrąceniami o szklistym polerze. Płyta wierzchnia łączona z fazą płaską na obrzeżach. Na ściance napisówka z czarnego szwedzkiego granitu. Krzyż stylizowany z granitu Kapuscinski.

IMG_6220

Pomnik z granitu z RPA – Eagle Green. Dwie ścianki przedzielone wysokim krzyżem pozwalają na umieszczenie wielu napisów. Jawnokrystaliczna struktura kamienia i jego barwy sprawiają, że jest to kamień, na którym nie widać zabrudzeń i kurzu.

IMG_6226

Oceano – pięknie użylony, biało-szaro-zielony granit, obróbka boków w płycie wałek i ćwierćwałek. Podwójny krzyż z granitu oceano, a przy nim pilaster i ścianka z granitu czarnego. Całość wykończona ćwierćwałkiem.

IMG_6345

Piękna delikatna kompozycja czarnego granitu Absolut black z białym granitem River White.

Obydwa materiały pochodzenia indyjskiego.

IMG_6346

Przykład eleganckiej prostoty i połączenia beżowego szwedzkiego granitu Champania z ciemniejszą ścianką i podkładami z afrykańskiej Impali w stalowym kolorze.

IMG_6379

Połączenie dwóch szwedzkich granitów – czerwonej Vangi i czarnego „Szweda” z bloków sprowadzanych bezpośrednio od szwedzkiego dostawcy SVIMPEX.

IMG_6287

Nagrobek z norweskiego Labradoru Blue Pearl, ścianki pod napisy Czarny Szwed w formie wyciętego krzyża, w którym widoczny jest błękitny granit całego pomnika

IMG_6248

Nagrobek z materiału Eagle Green. Płyty grubości 10 cm z fazą płaską na obrzeżach, z wyfrezowanym krzyżem na tablicy napisowej. Naturalna kolorystyka krzyża pokazuje kolor wykuwanych później nekrologów.

IMG_6285

Prosty pomnik z popularnego granitu afrykańskiego Impala Marikana. Jednolita faktura i ciemny kolor sprawiają, że po wykuciu liter na ściance i krzyża na pilastrze, napisy mają jasny naturalny kolor i są bardzo dobrze widoczne.

IMG_6313

Pomnik wykonany z granitu z Finlandii o nazwie Kuru Grey. Węższa płyta oparta na podkładobelkach , dodaje smukłości strzelistej górze, oraz daje możliwość dostępu do grobu

IMG_6245

Pomnik z granitu strzegomskiego ze stylizowaną ścianką napisową z czarnego granitu

IMG_6239

Prosty sarkofag z polskiego granitu strzegomskiego, wydobywanego na Śląsku.

IMG_6233

Nagrobek z gnejsu Hallandia z południowej Szwecji. Użyto grubej 10-cio centymetrowej płyty oraz wysokiej tablicy stojącej z zamykającą ją z lewej strony płytą. Stwarza to zaciszne miejsce na np. misę z kwiatami.

IMG_6104

Pomnik z brazylijskiego granitu New Venezian Gold w złocistym pięknym kolorze z lekkimi ciemniejszymi cieniami. Ścianka z czarnego szwedzkiego granitu grub 10 cm z wpuszczonym krzyżem z granitu Venezian Gold na bazce polerowanej.

IMG_6179

Pomnik z granitu African Lilac, płyta grub 10 cm. Kolumny, ścianka i elementy górne kapliczki z wykutym wizerunkiem Pana Jezusa wykonane z czarnego Szweda.

IMG_6180

Płyta leżąca na podkładach i cokoliku z afrykańskiego granitu Melody White. Granit o ciekawej jasnej barwie z drobnymi czarnymi wzorami i fioletowymi kropkami. Skała na płycie pod napisy z czarnego granitu szwedzkiego.

IMG_6321

Nagrobek z norweskiego Labradora Blue Pearl z kamieniołomów Lunds Labrador. Specyficzny kamień, świecący odblaskiem niebieskich łusek. Ściana napisowa z czarnego Absolut Blacka

IMG_6231

Nagrobek z granitu Impala z wcinanym krzyżem i rzeżbą przedstawiającą Pana Jezusa na krzyżu. Bardzo prosty, a zarazem nowoczesny i elegancki wzór.

IMG_6318

Pomnik ze ścianą w kształcie krzyża z afrykańskiego granitu Eagle Green